کارگاه صدرنگ
کارگاه صدرنگ

چهره واقعی مادر

توضیحات

🎞 هفتمین مقاله ویدئویی سایت کلاسی فیلم با عنوان «چهره واقعی مادر» منتشر شد.

مادر موجود معصوم و ایثارگری است که در ذهن و ضمیر ما جایگاهی والا و متعالی دارد. شکی در این مساله نیست. اما گاهی اوقات این تصویر معصوم و بی گناه از مادر مانع از آن می شود که نیازهای این زن را به عنوان یک انسان واقعی درک کنیم. مادران هم انسان هستند پس نیازهایی دارند و گاهی خطا می کنند. در این مقاله ویدیویی تلاش کردیم تصویر واقعی مادر در سینما را ترسیم کنیم. این تصویر در شرق و غرب تفاوت هایی دارد. گاهی اوقات تصویر شرقی بسیار معصوم بدون نیاز است و گاهی در غرب این تصویر بسیار یاغی و خطاکار است. اما برخی از فیلم ها به درستی تصویر واقعی مادر را به عنوان یک انسان ترسیم کرده اند.

فیلم «مادر» ساخته بونگ جون هو چهره نسبتا صحیحی از مادر ترسیم می کند که من بیشتر با آن موافق هستم. نقد این فیلم را در پرونده بونگ جون هو در اینجا بخوانید.

نظرات

  1. Fatemeh گفت:

    یکی از بهترین فیلم هایی که جا انداختی ساعت ها بود~اونم ب مفهوم مادرا ادمن ~حق دارن حتی بچه هاشونو رها کنن~کثل خیلی از پدر ها ~اشاره میکرد~ کاش اونم بین تحلیلت بود

    • classifilm1396 گفت:

      درست می گید. اگر پرونده بود حتما این فیلم رو هم اضافه می کردم ولی چون مقاله ویدیویی هست دیگه نمیشه اضافه کرد. ولی واقعا سپاسگزارم.