کارگاه صدرنگ
Love Never Dies قابلیت پخش عمومی : خیر

Love Never Dies 2012

کارگردان Brett Sullivan, Simon Phillips
نویسنده Andrew Lloyd Webber and Others
زمان 121
کشور انگلستان
ژانر درام، موزیکال، عاشقانه

10 / 7.0

امتیاز
imdb

10 / 6.4

امتیاز
ما

خلاصه فیلم

کریستین به همراه همسرش رائول و پسرش گوستاو به آمریکا دعوت شده تا اجرا کند و بدهی همسرش را صاف کند. شبح نیز از ده سال پیش به همراه مگ و مادرش در آمریکا هستند. دعوت کریستین کنسل می شود ولی شبح از او دعوت می کند که به قیمتی بالاتر برای او بخواند. رائول مخالفت می کند و قرار می شود اگر کریستین خواند، از یکدیگر جدا شده و شبح به کریستین برسد. در همین حین شبح متوجه می شود که گوستاو فرزند ده ساله خودش است. کریستین می خواند و شبح پیروز می شود، اما مگ که به خیال عشق شبح نشسته بود ناراحت می شود. در یک درگیری کریستین به تصادف کشته می شود و شبح افسرده با فرزندش تنها می شود.

مشاهده بیشتر

لیست بازیگران

نام شخصیت
Ben Lewis The Phantom
Anna O'Byrne Christine Daaé
María Mercedes Madame Giry
Simon Gleeson Raoul
Sharon Millerchip Meg Giry
Emma J. Hawkins Fleck
Paul Tabone Squelch
Dean Vince Gangle
Jack Lyall Gustave

گالری تصاویر و ویدئو


Love Never Dies 2012
1
Love Never Dies 2012
2
Love Never Dies 2012
3
Love Never Dies 2012
4
Love Never Dies 2012
5
Love Never Dies 2012
6
Love Never Dies 2012
7
Love Never Dies (2012) Cutting and Camer Angles
Love Never Dies (2012) Decoration
Love Never Dies (2012) Duel
Love Never Dies (2012) Her Final Decision
Love Never Dies (2012) His Son
Love Never Dies (2012) The End and Camera Limit
Love Never Dies (2012) Turning Point
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
Love Never Dies 2012
1/7
2/7
3/7
4/7
5/7
6/7
7/7

نقد فیلم عشق هرگز نمی میرد

اندرو وبر بار دیگر در فیلم «عشق هرگز نمی میرد» (Love Never Dies) تسلط خود بر داستان شبح اپرا و موسیقی را به نمایش در می آورد. این فیلم در ادامه تئاتر شبح اپرا (۲۰۱۱) که به شکلی موفقیت آمیز تبدیل به فیلم شد، ساخته شده است. لاجرم اغلب قضاوت ها درباره این فیلم شکلی مقایسه ای به خود می گیرد: مقایسه داستان با داستان اصلی و مقایسه ساخت با فیلم سال ۲۰۱۱. لذا گرچه ممکن است تحلیل این فیلم در ظاهر منفی و انتقادی باشد، هرگز نباید فراموش کرد که این فیلم در فضای تئاتری فیلمبرداری شده است و تغییر دکور و میزانسن به خوبی توانسته است تغییر فضا را به بیینده القا کند. با این وجود داستان و کیفیت ساخت این فیلم هرگز قابل مقایسه با نمونه های سلف خود نیست. کیفیت فیلمبرداری و نوع کات ها به هیچ عنوان در حد فیلم های دیگر نیست. بریدگی و انقطاع بین صحنه ها بیننده را آشفته و از ماجرای اصلی منحرف می کند. همچنین فیلمبرداری چندان قوی نیست. به جای آنکه همچون فیلم سال ۲۰۱۱ از نماهای لانگ شات یا دور استفاده شود، تا عظمت کار و جلوه های صحنه به نمایش درآید، کلوز آپ و نماهای نزدیک بسیار به کار رفته است. موسیقی فیلم نیز کار چندان شگفت انگیزی نیست و حداکثر در حد یک اثر موزیکال متوسط است. با این وجود نمی توان از کیفیت بالای دکور صحنه و لباس ها صرف نظر کرد. خصوصا در طراحی لباس، می توان گفت این فیلم (Love Never Dies) ارزش بسیار بالایی دارد.

آن طور که از یک فیلم موزیکال برمی آید باید ابتدا بازیگران را از لحاظ صوتی و آوازی سنجید. نقطه قوت بازیگران، بازی فوق العاده بازیگر خردسال فیلم (Love Never Dies) است. او هم صدای منحصر به فردی داشت و هم پا به پای بازیگران اصلی وظیفه خود را انجام داد. دیگر بازیگران اغلب در حد متوسط بودند. گرچه فیلمبرداری در نماهای نزدیک باید امکان هنرنمایی بیشتر به بازیگران را می داد، به جز معدود صحنه ها شاهد هنرنمایی چندانی نبودیم. به علاوه انتظار می رفت شخصیت شبح از صدای پخته تری برخوردار باشد که انتظارات مخاطبین در این خصوص چندان ارضا نشد.

می توان ادعا کرد ضعیف ترین بخش فیلم «عشق هرگز نمی میرد» (Love Never Dies) داستان و فیلمنامه آن است. علی رغم قدرت گروه نوازندگان، اشعار و داستان کلی از قدرت لازم برخوردار نبود. داستان طولانی و فراز و نشیب های طولانی برای یک فیلم موزیکال بیش از حد می نماید. داشتن دو یا سه نقطه عطف در یک فیلم موزیکال چندان جالب نیست. همچنین منطق داستانی (در مقایسه با داستان اصلی شبح اپرا) توجیه پذیر نیست. شبح چگونه با مگ و مادرش در آمریکا بوده؟ آیا می توان باور کرد گوستاو فرزند شبح است؟ و تاکنون رائول نفهمیده است؟ با این وجود نویسندگان تلاش کرده­اند مخاطبان گسترده داستان شبح اپرا را به سالن کشیده و کنجکاوی آنها را برای دیدن ادامه داستان مرتفع کنند. لذا از این لحاظ نویسندگان شجاعت خوبی به خرج داده­اند و در مجموع داستان جذابیت و زیبایی خاصی دارد. خصوصا که تم این فیلم تصمیم بین ازدواج رسمی و عشق قدیمی به هنر و زیبایی است. نمی­توان انکار کرد که در داستان اصلی نقاط ابهام زیادی وجود دارد که ذهن بیننده را مشغول می کند. این فیلم اغلب آن نقاط ابهام را به شیوه امروزین مرتفع می­کند (کریستین و شبح در آن شب معاشقه کرده اند، بعد از ماجرای اصلی رائول و کریستین با یکدیگر ازدواج کرده­اند، مگ نیز در فکر شبح است کریستین از همسر رسمیش جدا می­شود و …). گرچه سوالات گذشته بیننده با دیدن این فیلم مرتفع می شود، اما پاسخ دهی به این سوالات چندان مناسب صورت نمی پذیرد.

نقاط قوت:

  • بازیگری
  • موسیقی

نقاط ضعف:

  • طولانی و پرماجرا (فیلمنامه)
  • کات های غیریکنواخت (تداوم)

دیالوگ های ماندگار

  • Meg: Christine. Christine. Always Christine!
  • Christine: And I loved you. Yes, I loved you! I'd have follow anywhere you lead. I woke to swear my love, but found you gone instead!
  • The Phantom: Look at you/Deep in debt/Stinking drunk, pitiful/Shall we two/Make a bet/Devil take the hindmost.

جوایز

جوایزی برای این فیلم ثبت نشده است .

عنوان جایزه برنده کاندید

نظرات

Love Never Dies قابلیت پخش عمومی : خیر
مشاهده پرونده مربوطه